Zabudli vari niektorí súčasní opoziční politici, že pred približne tromi rokmi boli vo vláde oni? A zabudli vari aj na to, čo sa dialo za ich pôsobenia na ministerských či iných dôležitých postoch? Zabudli vari na vojnu v polícii, na cenzúru v médiách a na mnohé iné obmedzenia? Na zlodejiny, ktoré sa, kto vie prečo, nevyšetrujú?
Stačí si len trochu pospomínať, kto bol v rokoch 2020-2023 vo vláde a aké veci sa na Slovensku diali. Stačí si len spomenúť na to, čo si medzi sebou vykričali po tom, ako sa ich vláda rozpadla a oni ukazovali prstom na vinníka toho celého zbabraného obdobia, ktoré malo byť vraj ukážkou toho, ako by sa malo vládnuť. Ak skutočne politici aj mnohí Slováci zabudli, tak poslanec Národnej rady SR Michal Bartek (Hlas-SD) im to vo svojom vystúpení v parlamente pripomenul.
V zostrihu videa zo svojho vystúpenia nadviazal na poslankyňu Veroniku Remišovú zo strana Za ľudí. „Opýtam sa jej aj takto rečnícky: kde ona nechala boj proti prevencii proti kriminalite, keď istá trnavská firmička rozkrádala miliardy eur na celoplošnom testovaní, keď ste tam poslali miliardy eur do Dunaja počas covidovej krízy?“ pýta sa hneď v úvode Bartek a pokračuje:
„Kde ste vy nechali boj proti vašej prevencii proti kriminalite, keď vy ste ako ministerka založili firmu IT Slovensko, ktorá urobila státisícové až miliónové sekery, ľudia tam dostávali výplaty bez toho, aby mali nejakú náplň práce, a nakoniec to dopadlo jednou obrovskou hanbou, tak ako celé vaše pôsobenie na ministerstve miery? Kde ste mali vy vtedy tú prevenciu proti kriminalite?“
„Alebo môžeme pokračovať aj slovami pána Šipoša: to mali tú prevenciu proti kriminalite, veď pán Šipoš hovoril vtedy ako čestný predseda poslaneckého klubu OĽaNO, že ministerka Kolíková by mala odstúpiť za jej kšefty s jej bratom, pretože tam prepierali peniaze a kradli tam. To boli slová pána Šipoša, keď vyzýval ministerku Kolíkovú na odstúpenie. Tak čo ste neboli vtedy vy takí geroi, vy protikorupčné hnutie, keď ste na Kolíkovú poukazovali, ako kradne so svojím bratom na ministerstve spravodlivosti, ako tam prepierajú peniaze?“ namieril Bartek na ďalší prehrešok predstaviteľky bývalej koalície, tentokrát zo strany SaS.
„Tak čo ste si v tichúčku v teplúčku ostali v tých vašich funkciách? Čo ste vtedy neboli zásadoví, a vy teraz idete vyčítať niekomu ďalšiemu niečo podobné? Pani poslankyňa Remišová ide rozprávať o nejakých limuzínach, ona? Vy kde máte zo strany vášho nominanta na šéfa policajného zboru Hamrana, ktorý jediné, čo si robil, je to, že si kupoval BMW-čka a bavoráky v červenej koži s poťahom? Toto bol ten váš boj proti prevencii a proti kriminalite?“ Bartek doslova zasypal Veroniku Remišovu otázkami.
„Prosím vás, pani poslankyňa Remišová, ľudia nie sú hlúpi a ľudia nezabudli na to, čo vy ste vystrájali za covidu. Čo vy ste vystrájali vo svojich funkciách. Vy ani len nehovorte niečo o boji proti kriminalite, alebo prevencii voči kriminalite, keď vy ste boli jedným obrovským korupčným nástrojom počas celého vášho vládnutia, a dokonca to priznávali aj vaši kolegovia. Veď pán poslanec Šipoš hovoril, ako kradla pani ministerka Kolíková na ministerstve spravodlivosti aj s jej rodinou. To sú fakty, a vy ste spolu vládli, tak si to, prosím vás, vysporiadajte,“ nedáva si Bartake aj naďalej servítku pred ústa.
„A je naozaj také úsmevné, že ministerstvo vnútra je tu napádané za to aj v tejto rozprave, že chce, aby naša mládež, naši mladí občania, naše deti neužívali drogy, aby naozaj vedeli, aké sú drogy zlo. A najviac to kritizujú ľudia aj zo strany Progresívne Slovensko, ktorí majú medzi sebou, a vo svojich radoch, také etalóny ako pána Spišiaka, ktorý ako bývalý policajný prezident povie, že on je prístupný aj na také diskusie, aby sa zlegalizovali všetky drogy. Tak nech sa páči, potom som zvedavý, ako budeme bojovať proti tým drogám na školách a podobne,“ podrobil Bartek ďalšieho progresívca tvrdej kritike.
„Alebo majú vo svojich radoch ďalšieho naozaj etalóna morálky a boja proti drogám, pána Trubana, ktorý chodil po školách a radil študentom, že keď sa potrebujete pripraviť na nejakú skúšku, tak si dajte jointa, alebo si pomôžte nejakými drogami, že to je fajn, že to vám vytvorí väčšie obzory a budete sa môcť lepšie vyjadrovať k rôznym témam. A že tie drogy sú v podstate dobré. Toto sú tie vaše etalóny, ktoré naozaj máte vy, a vy idete kritizovať, drahí progresívci, kampaň ministerstva vnútra zameranú na boj proti drogám, keď vo svojich radoch máte len dva takéto príklady, ktoré som rýchlo uviedol a mohol by som pokračovať?“ nepoľavuje Bartek v kritike.
„A dobre vám to tu povedali aj kolegyne, kolegovia, aj dámy a páni, veď váš premiér rozprával o pozitívnych účinkoch vodky. Bol to Heger, ktorý verejne hovoril, že vodka je zdravá, piť vodku je v podstate fajn, že je to najlepší možný alkohol. A vy tu napádate, dámy a páni, s takýmito kádrami vo vašich radoch naozaj kampaň, ktorá má pôsobiť proti tomu, aby naše deti užívali drogy? Môžete sa jednoducho hanbiť! A toto naozaj každý jeden príčetný občan musí vedieť, že vy to vôbec nemyslíte vážne, čo tu rozprávate. Len tárate, aby ste si strihali videjká. Idete absolútne od kontextu prerokúvanej veci a ničomu takáto vaša rozprava nepomôže, ani zďaleka,“ prízvukuje Bartek.
„Najviac ma pobavila poslankyňa Remišová, pretože čo tu ona narozprávala v tej rozprave, kedy spomína veľvyslancov, kedy spomína vyslanie človeka na zahraničné vyslanie v bode zákona, ku ktorému to nemá nič absolútne spoločné. Vy nonstop porušujete rokovací poriadok, ale budete sa tu stále tváriť ako najväčšie etalóny slušnosti a morálky. Ale ľudia nie sú hlúpi, ľudia si pamätajú vaše zlodejiny a ľudia si pamätajú presne aj tie persóny z Progresívneho Slovenska, ktoré som tu spomenul,“ zakončil Michal Bartek svoje poriadne ostré vystúpenie pred poslancami Národnej rady SR.
Zdroj foto: Hlas-SD
