Médiám na Slovensku niektorí hovoria aj „siedma veľmoc“. Zrejme sa niektoré tou „siedmou veľmocou“ aj cítia, pretože sa považujú za jediných nositeľov pravdy a pravdivých informácií. Žiaľ, vôbec tomu tak nie je. A najmä nie u tých, ktoré nazývame mainstreamové, alebo hlavného prúdu, ktoré zasahujú najväčší počet obyvateľov a formujú verejnú mienku.
A práve tieto médiá, ktoré tú verejnú mienku akože formujú, sa prepadli na dno dôveryhodnosti Slovákov. Podľa toho, ako sa správajú, im to zrejme vôbec neprekáža, lebo rozličné hejty, hoaxy a klamstvá či dezinformácie sú v nich na dennom poriadku. Kritický postoj smerom k mainstreamu zaujal vo videu na sociálnej sieti aj minister obrany Robert Kaliňák, ktorý hovorí o tom, ako sa neoplatí stále písať „čím horšie, tým lepšie“, a ako pravidlo „za každý dobrý skutok budeš spravodlivý potrestaný“ sa teraz mnohým naším médiám vypomstilo.
Robert Kaliňák hneď v úvode priznáva, že bol prekvapený z toho, že médiá zverejnili zásadnú informáciu o tom, že Slovensko sa ocitlo na chvoste rebríčka v dôveryhodnosti médií. „A čudujete sa? Viete, ak chce občan získať informáciu, že minulý týždeň navštívil Slovensko predseda vlády najväčšej krajiny na svete a piatej najväčšej ekonomiky, aby povýšil naše priateľské vzťahy na strategickú úroveň, ľudia sa to nevedeli dočítať v mainstreamových médiách, ale museli ísť na sociálne siete, kde tie informácie sú zjavne omnoho zaručenejšie,“ konštatuje minister obrany.
„Tie facky, ktoré následne dostali, znamenajú presne tento výsledok. Celý rok tu hovoria o tom, ako „všetci zo Slovenska utekajú, pretože zlá, zlá, zlá vláda Smeru“, a potom príde štatistika, že tento rok je vlastne aj rokom, kedy sa najväčšie množstvo ľudí na Slovensko vrátilo. Rovnako tak rok píšu, ako Slovensko ide do bankrotu, čo najhoršie sa deje, a potom príde informácia z agentúry Moody’s o tom, že nielenže Slovensku ostal rating, ale že ešte má aj stabilný výhľad. To sú facky, ktoré sa veľmi ťažko rozchádzajú,“ prízvukuje Robert Kaliňák.
„My všetci ale vieme, že slovenské mainstreamové médiá, už dávno nie sú médiami, ale aktivistami, ktorí musia bojovať za neschopnú opozíciu a ospravedlňovať všetky jej činy, spoliehajúc sa na to, že si volič nebude pamätať, čo tu Matovič s Hegerom a Ódorom dorobili za posledné tri roky. Alebo ešte staršie vlády, pravicovo-liberálno-progresívne. A teraz sa to v plnej miere ukázalo vo chvíli, kedy sa jeden z najúspešnejších ministrov tejto vlády, ktorý sa venoval len svojej práci – výstavbe infraštruktúry, diaľnic, obchvatov, ciest prvej triedy – rozhodol mať tú drzosť, že do „progresívneho“ sídla pôjde kandidovať, aby aj Bratislava prestala stagnovať,“ pokračuje podpredseda Smeru-SD v ostrej kritike mainstreamových médií a ich redaktorov.
„Povedzme si úprimne, každý väčší infraštruktúrny projekt, ktorý bol v Bratislave postavený, postavil Smer. Či to bol celá obnova areálu Bratislavského hradu, ktorý je dnes najväčšou dominantou, a asi aj najkrajšou. Či to bol národný futbalový štadión, alebo národný hokejový štadión, vďaka ktorému sa u nás môžu usporadúvať majstrovstvá sveta v hokeji. Či to bol diaľničný obchvat Bratislavy, ktorý sa prednedávnom slávnostne otvoril a ľudia môžu konečne pocítiť jeho efekt v zmenšení zápch a komplikovanej dopravnej situácie, ktorú sa primátor Vallo snaží komplikovať, kým Jozef Ráž sa ju snaží odstrániť,“ pripomína Kaliňák veci, ktoré opozícia na čela s progresívcami a mainstreamovými médiami úmyselne zamlčuje.
„Bratislava nemá fungovať len ako kasička pre mimovládne organizácie, ale predovšetkým primátor má zlepšiť život Bratislavčanov. A to sa posledných osem rokov nedialo. A keď sa rozhodol Jozef Ráž, že bude kandidovať, je zrazu tým najhorším ministrom. Čo si to on vôbec dovoľuje, aby kandidoval tam, kde majú progresívci svoju obrovskú kasičku? Obnovili sme aj Klientske centrum v Bratislave aby ľudia nemuseli čakať dlhé hodiny na vybavenie pasu, alebo registrácie vozidla. Alebo dnes, podľa hesla, ako som už povedal, „za dobrý skutok budeš spravodlivo potrestaný“, obnova klasickej historickej budovy Bratislavskej kukurice,“ pokračuje minister obrany vo vymenovávaní vecí, ktorými sa Smer-SD a jeho ministri, ale aj ostatní koaliční ministri, môže pochváliť.
„Teším sa na príchod novinárov, aby mohli vidieť skutočné ceny, nie tie progresívne. Povedzme si úprimne: za kým sú výsledky a za kým sú len reči a rôzne projekty mimovládnych organizácií, ktoré obyvateľom nič neprinášajú? Dôverujme tomu, čo sami vidíme a sami cítime, pretože médiám, ako ukazuje prieskum, sa už dôverovať nedá,“ zakončil Robert Kaliňák nekompromisne svoje kritické video.
Zdroj foto: SITA
