Pri pohľade na to, ako to vyzerá v niektorých krajinách Európskej únie sa zdá, že nám nelegálna migrácia prerastá cez hlavu. Pôvodných obyvateľov mnohých štátov už otvorená migračná politika hnevá, lebo prílivom nelegálnych migrantov sa výrazne zhoršuje bezpečnostnú situácia.
Trestné činy, ktoré páchajú nelegálni migranti v krajinách, kde ich je už viac ako dosť, poriadne hnevajú miestnych obyvateľov. Žiaľ, progresívni politici sú na ich volania hluchí, ba slepí sú i voči tomu, čo sa deje na uliciach mnohých miest, kam sa nie raz neodvážia vstúpiť ani policajné zložky. Problém nelegálnej migrácie sa síce rieši aj v europarlamente, aj tam ale zatiaľ víťazia názory, ktoré šíria progresívci.
Nelegálna migrácia a najmä prijímanie ďalších a ďalších ľudí prekáža aj Milanovi Uhríkovi, europoslancovi a šéfovi hnutia Republika. „Áno, nám to vadí, že moslimovia na Slovensku si pomaly vyrábajú nejaké neoficiálne mešity, lebo presne tak to začína. A končí to potom islamizáciou, tak ako to je to napríklad vo Francúzsku alebo v Nemecku, kde sú už tisíce mešít, tisíce mešít,“ konštatuje hneď v úvode zostrihu videa zverejneného na sociálnej sieti s dôvetkom, že oni to chcú zastaviť.
„Nevidím jediný dôvod, prečo by sme mali na Slovensku chcieť islamizáciu a mešity. My to chcieť nemusíme, a preto to ani nechceme. To, že vy to chcete, tak to je samozrejme váš program. Povedzte to na rovinu voličom, ale my s tým nesúhlasíme a budeme robiť všetko pre to, aby sa tak nestalo,“ odkazuje rázne progresívcom a liberálom Uhrík.
„Tak to je akože presne typ vašej krajne pravicovej, rasistickej politiky, neonacistickej,“ oponuje mu europoslankyňa za Progresívne Slovensko Lucia Yar. „Hnutie Republika a ja som hrdý na to, že chránime Slovensko pred islamizáciou. A budeme robiť všetko pre to, aby na Slovensku tá islamizácia po vzore západných krajín nenastala. My sme na to hrdí, budeme v tom pokračovať, aby sa protimigračná politika naďalej sprísňovala.
Zdroj foto: wikipedia.org
