Máte chuť na Matcha alebo Lavender Latté? Vychutnáte si ho aj v Banskej Bystrici. Každá návšteva tejto kaviarne je jedinečná. Starbucks rozširuje svoju prítomnosť na Slovensku a vstupuje do ďalšieho významného regiónu. Pribudla tak prvá kaviareň Starbucks v tomto meste, v nákupnom centre Eurovea SC. Prevádzkovateľom kaviarní Starbucks na Slovensku je popredný európsky multibrandový prevádzkovateľ reštaurácií – spoločnosť AmRest.
Kaviareň ponúka 44 miest na sedenie v interiéri a 24 miest na priestrannej terase. Návštevníkov očarí svojím netradičným dizajnom, ktorého dominantou sú výrazné perforované panely oddeľujúce priestor od nákupného centra. Svieže zeleno-zemité farby tvoria príjemnú atmosféru. Kaviareň ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie, bohatý výber vegánskych produktov a bezlaktózových variánt.


Naše dedičstvo
Každý deň, keď ideme do práce, sú naším cieľom dve veci: podeliť sa o úžasnú kávu s našimi priateľmi a prispieť svojím dielom k tomu, aby bol svet okolo nás o niečo lepší. .
To platilo už v roku 1971 pri otvorení prvej pobočky Starbucks a platí to dodnes.
Kedysi dávno bola naša spoločnosť obyčajnou kaviarňou v historickej časti Pike Place Market v Seattli. V týchto priestoroch s úzkym priečelím spoločnosť Starbucks ponúkala jedny z najkvalitnejších čerstvo upražených zrnkových káv na svete. Názov spoločnosti bol inšpirovaný románom Biela veľryba (Moby Dick) a v ľuďoch vyvoláva pocit romantiky, spojený so šírym morom a námorníckou tradíciou dávnych obchodníkov s kávou.
V roku 1981 do kaviarne Starbucks prvýkrát vstúpil Howard Schultz (predseda spoločnosti Starbucks, prezident a výkonný riaditeľ). Už pri svojej prvej šálke kávy Sumatra si Howard Starbucks zamiloval a už o rok v spoločnosti pracoval..
V roku 1983 Howard odcestoval do Talianska, kde ho uchvátili talianske kaviarne a romantika spojená s tunajším pitím kávy. Jeho víziou bolo preniesť tradíciu talianskych kaviarní do Spojených štátov. Vytvoriť ideálne miesto pre konverzáciu, vzbudzujúce pocit spolupatričnosti. Miesto, ktoré vypĺňa priestor medzi domovom a zamestnaním. Howard na nejaký čas spoločnosť Starbucks opustil, aby mohol založiť svoje vlastné kaviarne Il Giornale, ale v auguste 1987 sa vrátil a s pomocou miestnych investorov spoločnosť Starbucks odkúpil.
Už od prvopočiatku sa spoločnosť Starbucks snažila vybočovať z radu a nebyť tradičnou firmou. Snažila sa nielen oslavovať kávu a jej bohatú tradíciu, ale tiež vyvolávať pocit spolupatričnosti.
PR článok