„Politika v žiadnom prípade nemôže vstupovať do trestného konania, žiaden politik nemôže dávať pokyny a ovplyvňovať vyšetrovanie. Je to absolútne neprípustné. Uznesenie týkajúce sa Kaliňáka a Fica má viacero formálnych, obsahových aj zákonných nedostatkov, bude na dozorovom prokurátorovi, aby sa s týmito nedostatkami vysporiadal. Výpovede kajúcnikov musia byť podporené ďalšími dôkazmi, či už výpoveďami iných osôb alebo listinnými dôkazmi. Samotné výpovede spolupracujúceho obvineného, teda kajúcnika, absolútne nestačia,“ uviedol na TA3 Jaroslav Ivor, bývalý generálny riaditeľ Sekcie vyšetrovania a kriminalisticko-expertíznych činností Policajného zboru.
Eduard Burda, dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského pre denník Pravda povedal: „Pokiaľ ide o trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ten v danom kontexte považujem za nezmyselne vykonštruovaný, pričom ak by sme pripustili politickú motiváciu daného obvinenia, povedzme si, že práve názov tohto trestného činu vyzerá v titulkoch článkov najšokujúcejšie.“
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) odmietol, že by bolo obvinenie poslanca a predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica politicky motivované. Šéf rezortu vnútra v relácii Braňo Závodský naživo na rádiu Expres tiež poprel informácie, že by zasahoval do vyšetrovania. Zároveň zdôraznil, že pri vyšetrovaní dôveruje vedeniu Policajného zboru, vyšetrovateľom a prokurátorom.
Mikulec sa vyjadril aj k údajnému „tajnému stretnutiu“ ministra vnútra, prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana, ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO). Podľa poslanca Juraja Blanára (Smer-SD) na stretnutí pripravovali zadržanie Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Minister vnútra zdôraznil, že nešlo o tajné stretnutie. Vysvetlil, že na stretnutí sa riešila reforma Policajného zboru a odmietol, že by sa rozprávali o veci Roberta Fica.
Zdroj: SITA, TA3, Pravda.sk