Podmienkou na post ministra školstva by nemalo byť jeho politické presvedčenie, ale to, ako mu záleží na vzdelaní detí. Bývalý minister školstva Branislav Gröhling (SaS) to uviedol v statuse na sociálnej sieti, ktorým reagoval na vyjadrenia predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).
O Kollárových vyjadreniach na Konzervatívnom samite v Bratislave, že na post ministra školstva presadzuje konzervatívne orientovaného odborníka, informoval Denník N. Gröhling v súvislosti s tým vyjadril obavy obavy o školstvo a podotkol, že je zvláštne, aby bola prvá podmienka na ministra, aby bol konzervatívec a nie jeho vízie, reformy či vnímanie problémov v školstve.
Trojkoalícia podľa neho dosiaľ ani netlačila na odchod Igora Matoviča (OĽaNO), ani nezaistila chod parlamentu a ani nenašla nového ministra školstva. Teraz to podľa Gröhlinga vyzerá tak, že špekulujú a vzájomne si blokujú kandidátov. Školám však chýbajú prostriedky na energie a riešenie modernizačného dlhu sa nehýbe, rovnako ako investície z Plánu obnovy. Problémom v školstve je i reforma obsahu vzdelávania či ohodnotenie zamestnancov v školstve.
Školstvo by podľa bývalého ministra malo napredovať a nie lipnúť na onálepkovaní politického kandidáta. „Hlavne, že ich trápi, či neexistujúci minister bude konzervatívec,” zakončil Gröhling.
Zdroj: SITA